Czy rozmiar tortu ma wpływ na jego dekorację?

To bardzo dobre pytanie! Kilka wpisów wcześniej omówiłam równicę pomiędzy tortem klasycznym a artystycznym i jedną z głównych różnic był jego wygląd – mianowicie dekoracja.

Jestem fanką estetyki, więc we wszystko co robię bardzo się angażuję, ponieważ lubię ładne rzeczy. Co więcej wiadomo, że najpierw jedzą oczy – później my – dlatego wizualny aspekt potraw ( czy to torty, czy to ciasta czy totalnie inne posiłki ) musi być na najwyższym poziomie. W moim przypadku jakość idzie w parze z wyglądem  😉 ale dziś nie o tym!

Dlaczego zatem czasami odmawiam wykonania skomplikowanej i dużej dekoracji na torciku 10 lub 8 porcjowym?

Odpowiedź wbrew pozorom jest bardzo prosta – im większy tort tym więcej miejsca – im mniejszy tort tym miejsca mniej.  Drodzy Klienci, jeżeli marzycie o torcie w określonym motywie, ale będzie on naprawdę mały – lepiej postawić na detale, kolory i delikatny akcent, niż obciążać wypiek dekoracją, która de facto może zaburzyć jego równowagę i finalnie po prostu go zniszczyć.  

Zawsze staram się stawiać czoła zadaniom i robię wszystko co mogę, by zadowolić moich Klientów, dlatego dla mnie sky is the limi.

W przypadku tortów w większych rozmiarach ( ale tez i słodkich stołów ) jestem w stanie wykonać naprawdę spore i efektowne dekoracje tak, by faktycznie oczy zgłodniały po nanosekundzie od ujrzenia wypieku.

To co, dasz się skusić na piękny torcik?

Magda

Zostaw komentarz